Пн-Пт:
08:00-20:00
Сб:
09:00-16:00
Нд:
Вихідний
м. Житомир, вул. Чуднівська, 102
Технологічний університет

Цервікальна біопсія

Цервікальна біопсія - дослідження, яке призначається в гінекології для детального вивчення тканин, заборонених з шийки матки при підозрах на різні захворювання.

Що таке цервікальна біопсія?

Цервікальна біопсія передбачає взяття зразків тканин з шийки матки для детального вивчення в лабораторних умовах. Завдяки процедурі гінеколог може виявити різні захворювання, пошкодження цервікального каналу. Біопсія призначається після кольпоскопії або огляду, який проводиться з використанням дзеркал і кольпоскопа.

Для чого проводиться?

Цервікальна біопсія використовується для обстеження і отримання даних для діагностики в таких випадках як:

 • ерозія, для подальшого лікування ерозії;
 • ущільнення, новоутворення, виявлені при кольпоскопії;
 • позитивна реакція на папіломавірус;
 • зміни клітин, виявлені при цитологічних дослідженнях;
 • екзофітні кондиломи.

Процедура не проводиться, якщо у пацієнтки проблеми зі згортанням крові або діагностовані гострі запальні процеси. Метод відрізняється точністю, практично повною відсутністю дискомфорту, тому при підозрах на захворювання жіночої статевої сфери рекомендується, не відкладаючи, записуватися на обстеження до гінеколога, який за результатами огляду може призначити біопсію.

Як проводять?

Цервікальна біопсія може здійснюватися з використанням різних методик:

 • прицільної - забір тканини здійснюється тонкою голкою з використанням кольпоскопа;
 • петлевий - радіохвильова біопсія, при якій на досліджувану область накладається дротова петля, по якій пускається струм. Отриманий матеріал використовують для лабораторного вивчення. Метод застосовується і для діагностики патологій, і для лікування;
 • клиноподібної - біопсія здійснюється з використанням скальпеля, яким робиться розріз клиновидного виду для взяття тканини. Після процедури розріз зашивається.

Також часто використовується метод ендоцервікального кюретажа, коли паркан тканин з цервікального каналу здійснюється шляхом вискоблювання спеціальним інструментом.

Цервікальна біопсія здійснюється на 5-7 день менструації. Перед процедурою проводиться антисептична обробка шийки матки. Для контролю за ходом процедури використовується кольпоскоп, дзеркала. Якщо планується велике втручання, пацієнтці призначається знеболювальна ін'єкція. В ході процедури січуть шматочок тканини, рана обробляється кровоспинну препаратом. Якщо проводиться розріз, доктор зашиває рану.

Результати лабораторного дослідження забраного матеріалу пацієнтка може очікувати через 10-14 днів. Достовірність цервікальної біопсії становить 98,6%, що робить процедуру однією з найбільш інформативних і точних.

Про клініку

Належний рівень надання
послуги завжди буде наріжним
каменем в системі якості
нашої клініки, і Ваша оцінка -
кращий показник успішності
нашої роботи, ефективності
починань та ініціатив

Як підготуватися?

Перед процедурою не потрібно спеціально готуватися. Виняток становлять випадки біопсії, що проводяться під наркозом. В таких ситуаціях не можна їсти, пити за 12 годин до біопсії. Також рекомендується відмовитися від статевого життя за дві доби до процедури, носіння тампонів, спринцювання. Все це дозволить мінімізувати негативні відчуття і запобігти розвитку ускладнень.

Результат

Цервікальна біопсія відноситься до сучасними методиками лабораторної діагностики та дозволяє виявити:

 • дисплазію;
 • карциному;
 • акантоз;
 • гіперкеатоз;
 • паракератоз;
 • лейкоплазії і ін.

Розшифровкою результатів біопсії займається онколог або гінеколог, тому після отримання результатів слід відразу записатися до лікаря для консультації. Тільки фахівець може правильно інтерпретувати результати лабораторного дослідження і призначити адекватне лікування.

Лікарі: 
Записатися на прийом
Пн-Пт:
08:00-18:00
Сб:
09:00-16:00
Нд:
Вихідний
(067) 410 32 24
м. Житомир,
вул. Чуднівська, 102