fbpx Лікування міоми матки Житомир - Клініка Нікамед
Пн-Пт:
09:00-16:00
Вт, Чт:
Вихідний
Сб, Нд:
Вихідний

Лікування міоми матки

Міома матки - являє собою доброякісне новоутворення матки, яке часто виникає у жінок дітородного віку. Звані також лейоміома або міоми, фіброміоми матки не пов'язані з підвищеним ризиком розвитку раку матки.

Міома матки розвивається з гладкої м'язової тканини матки (міометрія). Багаторазове розподіл клітини, в кінцевому підсумку призводить до формування вузла, який відрізняється за структурою від прилеглих тканин. Характер зростання міоми матки може варіювати - вони можуть рости повільно або швидко, або залишатися того ж розміру тривалий час. У деяких випадках, відбуваються сплески зростання, в інших, міоми зменшуються самостійно. Багато міоми, які спостерігалися під час вагітності, можуть зменшитися або зникнути після вагітності у міру того, як матка повертається до нормального розміру.

Міоми матки можуть значно відрізнятися в розмірах від 5недель до гігантських розмірів. Прогностичним значущим критерієм є швидкість росту міоми. Якщо розмір міоми за короткий час значно збільшився, ми говоримо про симптомно захворювання, і може стояти питання про оперативне лікування.

Не менш трьох з чотирьох жінок мають міому матки протягом життя, але більшість з них не знають про неї, оскільки як правило, вона не викликають ніяких симптомів. Лікар може виявити міому випадково під час комплексного гінекологічного огляду або УЗД.

Симптоми міоми матки

Найбільш поширені симптоми міоми матки:

  • Рясні менструальні кровотечі
  • Тривалі менструації - сім або більше днів
  • Біль або відчуття тиску в області тазу
  • Часте сечовипускання
  • Утруднення під час спорожнення сечового міхура
  • Запори
  • Біль у спині або ногах.

У рідкісних випадках, збільшена в розмірах міома може викликати гострий біль. Позбавлений нормального кровопостачання вузол піддається некрозу. Цей стан супроводжується сильним болем, високою температурою, інтоксикацією і вимагає обов'язкової медичної допомоги. Міома на ніжці може викликати болі через скручування ніжки і припинення її кровопостачання.

Розташування, розмір і кількість вузлів, визначають прогноз і симптоми захворювання:

  • Підслизові міоми. Вузли, які ростуть в порожнину матки, з більшою часткою ймовірності приведуть до тривалих і рясним менструальним кровотеч, іноді викликають проблеми із заплідненням.
  • Субсерозні міоми. Вузли, що проектуються до зовнішньої сторони матки, іноді можуть тиснути на сечовий міхур, викликаючи проблеми з сечовипусканням. Якщо вузли розташовані на задній поверхні матки, час від часу, можливо, тиск на пряму кишку, що викликає проблеми з випорожненням кишечника або тиск на спинномозкові нерви, що викликає біль у спині.
  • Інтрамуральна міоми. У деяких випадках, вузли ростуть в м'язовій стінці матки. При збільшених розмірах, вони можуть змінити форму матки і викликати тривалі, і рясні менструації, а також біль і тиск на сусідні органи.

Причини міоми матки

Причини розвитку міоми матки достовірно не встановлені, але дослідження і клінічний досвід, вказують на такі фактори:

  • Генетична схильність. Багато міоми містять зміни в генах, які відрізняються від нормальних м'язових клітин матки. Існують свідоцтва того, що міома передається у спадок: у однояйцевих близнюків з більшою ймовірністю буде міома, ніж у різнояйцевих.
  • Гормони. Естрогени і прогестерон - два гормону, які стимулюють розвиток слизової оболонки матки протягом кожного менструального циклу в рамках підготовки до вагітності, мабуть, сприяють зростанню міоми. Вузли містять більше рецепторів естрогену і прогестерону, ніж нормальні клітини м'язів матки. Міоми мають тенденцію до зменшення після менопаузи через зниження вироблення гормонів.
  • Інші фактори росту. Речовини, які допомагають організму зберігати структуру тканини, такі, як інсуліноподібний фактор росту, може вплинути на зростання міоми.

Фактори ризику

Існує кілька відомих факторів ризику виникнення міоми матки крім репродуктивного віку:

Спадковість. Якщо у вашої матері або сестри була міома, ви в групі підвищеного ризику її виникнення.

Інші фактори. Раннє настання менструації, вживання їжі з великим вмістом м'яса, і малої кількості овочів і фруктів, вживання алкоголю, включаючи пиво, збільшує ризик розвитку міоми.

Ускладнення міоми матки

Міома матки невеликих розмірів зазвичай не є небезпечною, але в міру збільшення розмірів набуває симптомно і може викликати дискомфорт біль і привести до ускладнень, таким як анемія від сильної крововтрати.

Міома матки при вагітності

Міома зазвичай не заважає зачаттю і вагітності. Проте, цілком можливо, що міома може привести до безпліддя або невиношування вагітності. Підслизові міоми можуть перешкодити імплантації і зростання ембріона. У таких випадках, лікарі рекомендують видалення міоми перед вагітністю. Рідше, міоми можуть деформувати або блокувати маткові труби, або заважати проходженню сперматозоїдів з шийки матки в маткові труби.

Діагностика міоми матки

Міома матки часто виявляється випадково під час звичайного гінекологічного огляду. Лікар діагностує збільшення розмірів, неоднорідність структури, зміна форми матки, що свідчить про наявність міоми. Якщо у вас є симптоми міоми матки, то лікар може призначити наступні дослідження:

  • Ультразвукове. Для діагностики характеру міоми (інтрамуральна, підслизова, субсерозна), уточнення розмірів матки, лікар може призначити УЗД. Звукові хвилі дають можливість отримати зображення матки, щоб підтвердити діагноз, визначити місце розташування і розмір міоми. Лікар переміщує ультразвуковий прилад (датчик) над вашим животом (трансабдоминальное УЗД) або поміщає його в піхву (трансвагінальне УЗД), щоб отримати зображення матки.
  • Лабораторні тести. Якщо ви зіткнулися з аномальним вагінальним кровотечею, лікар може призначити інші тести з метою виявлення можливих причин. Вони можуть включати в себе повний аналіз крові, щоб визначити, якщо у вас анемія через хронічну втрати крові і інші аналізи крові, з метою виключити порушення згортання крові або проблеми зі щитовидною залозою.

Лікування міоми матки

Єдиного оптимального підходу до лікування міоми матки, немає, проте існує кілька підходів, ефективних для терапії цього захворювання. Тільки лікар, проаналізувавши всі результати обстеження зуміє знайти оптимальне рішення вашої проблеми. Сучасна концепція лікування свідчить - лікувати при мінімальних розмірах, максимально щадним методом.

Вичікувальна тактика, на практиці, загрожує втратою можливостей для збереження жіночого здоров'я, так як великі вузли втрачають чутливість до препаратів.

Лікарські засоби

Ліки для лікування міоми матки сфокусовані на гормонах, які регулюють менструальний цикл, усуваючи такі симптоми, як сильні менструальні кровотечі і тазові болі. Вони не усувають міому, але можуть сприяти їх зменшенню. Основні препарати:

  • Агоністи гонадотропних релізинг гормонів. Ліки, названі Gn-RH, лікують міоми, блокуючи виробництво естрогену і прогестерону, вводячи в тимчасове стан менопаузи. В результаті менструації тимчасово припиняються, вузли зменшуються в розмірах, відновлюється рівень гемоглобіну поліпшується ситуація з анемією. Багато жінок відчувають симптоми клімаксу (припливи депресія) при використанні агоністів. Такі препарати зазвичай використовуються не більше ніж на три-шість місяців і оскільки після припинення прийому препарату, симптоми повертаються, вирішується питання подальшого лікування для підтримки отриманих результатів. При тривалому застосуванні вони можуть привести до втрати кісткової тканини.
  • Прогестин-вивільняє внутрішньоматкова спіраль (ВМС). Така терапія може лікувати рясні менструації, викликані міомою, забезпечує полегшення симптомів але не сприяє зменшенню міоми або її ліквідації.
  • Інші ліки. Ваш лікар може порекомендувати інші ліки. Наприклад, оральні контрацептиви або прогестини які контролюватимуть менструальної кровотечі, але вони не можуть зменшити розмір міоми. Нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ), які не є гормональними препаратами, можуть бути ефективні в полегшенні болю, викликаної міомою, але не зменшують кровотечі. Ваш лікар також може рекомендувати прийом вітамінів і заліза в разі, якщо у вас рясні менструальні кровотечі і анемія.

Лікування міоми матки народними методами. Нетрадиційна медицина

Деякі веб-сайти і книги рекомендують альтернативні методи лікування, такі, як дієтичні рекомендації, використання ферментів, гормональних кремів або гомеопатію. До сих пір немає ніяких наукових даних, що підтверджують ефективність цих методів.

Профілактика міоми матки

Хоча дослідники продовжують вивчати причини утворення фіброзних пухлин, достовірних наукових даних про те, як їм запобігти, немає. Профілактика формування міоми матки на сьогоднішній день, не має доказової бази. Однак щорічні візити до лікаря дозволяють вчасно діагностувати і ефективно лікувати дане захворювання.

Лікарі

Стаж роботи
33
роки
Головний лікар, акушер-гінеколог-ендокринолог
Записатися на прийом

Пн-Пт:
09:00-16:00
Вт,Чт:
Вихідний
Сб,Нд:
Вихідний
(067) 410 32 24
м. Житомир,
вул. Чуднівська, 102