fbpx Лікування періодонтиту Житомир - Клініка Нікамед
Пн-Пт:
09:00-16:00
Вт, Чт:
Вихідний
Сб, Нд:
Вихідний

Лікування періодонтиту

Періодонтит - запальний процес, що протікає в періодонті. Це захворювання діагностується приблизно в половині всіх випадків звернень за стоматологічною допомогою. До його розвитку можуть привести різноманітні причини, які враховуються стоматологом при виборі схеми лікування.

Що таке періодонтит?

Периодонт зуба розташовується в просторі, яке з одного боку межує з кортикальної платівкою лунки, з іншого його обмежує цемент кореня. Періодонтит - це запальний процес, який розвинувся в періодонті і призвів до порушення цілісності зв'язок, що фіксують зуб в лунці, резорбції кістки, порушення кортикальної пластинки.

Періодонтит може розвинутися з різних причин, з урахуванням чого в стоматології відомі такі види патології як медикаментозна, травматична, ятрогенна, інфекційна. Крім цього, періодонтит буває гострим - гнійним, серозним, і хронічним - фіброзним, гранулюван, гранулематозним.

Причини періодонтиту

Лікування періодонтиту у всіх випадках грунтується на результатах діагностики, які спрямовані на виявлення причин захворювання, його форми і складності. Основними причинами появи періодонтиту вважають:

  • інфекції;
  • травми зубів - переломи коренів, вивихи, забиті місця;
  • механічні пошкодження при стоматологічної обробці кореневих каналів;
  • певні медикаменти;
  • некоректне лікування пульпіту.

Симптоми періодонтиту

Періодонтит супроводжується різкими болями, які стають сильніше, якщо доторкнутися до зуба. Крім цього пацієнта можуть турбувати:

  • збільшені ясна;
  • припухлість губи, щоки;
  • рухливість зуба;
  • свищ, з якого випливають гнійні виділення.

Для хронічного періодонтиту також характерні неприємні відчуття - тяжкість, розпирання, незручність при жуванні на хворий зуб. Періодонтит хронічної форми може тривалий час не проявлятися. Найчастіше захворювання діагностується в стоматології при проведенні рентгенологічного дослідження. Тому слід своєчасно записуватися на прийом до стоматолога, щоб можна бути виключити наявні підозри або невідкладно приступити до лікування.

Діагностика періодонтиту

Лікування періодонтиту завжди починається з повноцінної діагностики. При цьому стоматолог не тільки проводить інструментальний огляд ротової порожнини, а й призначає:

Всі ці методи допомагають в отриманні повної картини перебігу запального процесу, дозволяють поставити точний діагноз, з'ясувати причину розвитку патології і визначити ступінь ураження тканин.

Лікування періодонтиту

Щоб повністю вилікувати періодонтит, потрібне тривале повноцінне лікування. У більшості випадків пацієнту призначається класична терапія, що дозволяє зберегти зуб.

Лікування періодонтиту поетапне, завершується пломбуванням зуба і кореневих каналів. Спочатку стоматолог створює всі умови для того, щоб зняти запалення, в тому числі вивести гнійний вміст з ураженої області. Після видалення гною пацієнту призначається фізіотерапевтичне лікування, полоскання, курс антибіотиків.

Загалом, лікування періодонтиту включає такі основні етапи як:

  • механічну підготовку - чистку порожнини, кореневих каналів;
  • обробку антисептиками;
  • пломбування кореневих каналів.

Механічна обробка потрібна, щоб видалити всі зруйновані, інфіковані тканини. Дезінфекція допомагає знищити патогенну флору. Щоб зняти запальний процес, пацієнту прописують спеціальні медикаменти і призначають фізіопроцедури. Додатково в кореневі канали закладають протизапальні, що розсмоктують, антибактеріальні пасти. Тільки після того, як запальний процес повністю зупинений, зуб пломбується.

Щоб лікування періодонтиту було успішним, слід якомога раніше звертатися за стоматологічною допомогою. Це означає, при найменших підозрах на періодонтит пацієнт повинен відразу записатися до стоматолога.

Лікарі

Записатися на прийом

Пн-Пт:
09:00-16:00
Вт,Чт:
Вихідний
Сб,Нд:
Вихідний
(067) 410 32 24
м. Житомир,
вул. Чуднівська, 102