fbpx Лікування пульпіту Житомир - Клініка Нікамед
Пн-Пт:
09:00-16:00
Вт, Чт:
Вихідний
Сб, Нд:
Вихідний

Лікування пульпіту

Пульпіт - зубна патологія, що характеризується запаленням пульпи зуба. До запального процесу можуть призвести стафілококи, стрептококи, неякісна стоматологічна обробка зуба, непролеченний карієс, різні травми. У більшості випадків хвороба проявляється гострим болем, яка ще більше посилюється вночі.

Що таке пульпіт?

Пульпіт може розвинутися і у дорослих, і у дітей, в постійних, молочних зубах. Це запальний процес, який розвивається під дією патологічних мікроорганізмів, при сприятливому середовищі проникаючих в м'які тканини зуба і призводять до руйнування судинно-нервового пучка.

Причини пульпіту

Лікування пульпіту може знадобитися з багатьох причин. Перш за все, захворювання може утворитися через невиліковний карієсу, неякісно запломбованій порожнини зуба. Якщо своєчасно не пройти стоматологічне лікування зуба, пошкодженого карієсом, патогенний процес починає проникати в глибокі шари і поступово добирається до пульпи. Якщо пацієнта починає турбувати гострий біль, потрібно негайно записатися до стоматолога на лікування.

Разом з тим неякісно проведене лікування також може стати причиною пульпіту. Таке відбувається при неякісної обробці інструментів, порожнини зуба. В результаті патогенні мікроорганізми починають активно розмножуватися, що і стає причиною руйнування судинно-нервового пучка. Основними збудниками пульпіту вважаються:

  • лактобацили;
  • стафілококи;
  • стрептококи.

Крім цього, лікування пульпіту може знадобитися, якщо своєчасно не відновити поламану коронку, перелом зуба, відколи емалі.

Симптоми пульпіту

Пульпіт супроводжується сильними болючими відчуттями, що посилюються вночі. Також може відзначатися підвищення температури, пульсація в зубі, болі при тиску на коронковую частина.

Симптоми пульпіту відрізняються з урахуванням форми хвороби. Для гострого пульпіту характерні:

  • сильні болі;
  • термочутливість, при якій хворобливість зберігається і після видалення подразника;
  • мала чутливість до постукування.

Хронічний пульпіт може мати кілька форм. При фіброзному хронічному пульпіті пацієнт практично не відчуває дискомфорту. У рідкісних ситуаціях можуть відзначатися незначні неприємні відчуття. Гіпертрофічний хронічний пульпіт перетвориться з фіброзного. Перкусія зуба може відрізнятися чутливістю, але не у всіх випадках.

Гангренозний хронічний пульпіт часто протікає з сильними болями. Також для цієї форми характерна термічна чутливість. Однак при гангренозний пульпіті зуб реагує болісно тільки на гарячу їжу, тоді як холод його заспокоює.

Діагностика пульпіту

Лікування пульпіту починається з повноцінної діагностики. Її можна виконати тільки в стоматологічних умовах, тому якщо пацієнт підозрює пульпіт, слід записатися на консультацію до стоматолога.

Діагностується захворювання на основі інструментального огляду, скарг пацієнта. При огляді зуба доктор виявляє:

  • каріозну порожнину з м'яким дентином;
  • хворобливу реакцію на зміну температури;
  • хворобливу перкусію;
  • різкі болі в місці контакту з пульпою.

Для отримання точного діагнозу і достовірної картини розвитку пульпіту стоматологи призначають рентгенологічні дослідження, електроодонтодіагностика.

Лікування пульпіту

Метою стоматологічного лікування пульпіту є відновлення повної функціональності хворого зуба. Тому основним методом лікування є консервативний, що включає очищення каріозної порожнини, медикаментозну обробку, дезінфекцію, пломбування зуба. Для кращих результатів дно порожнини на кілька днів покривається протизапальними пастами.

Лікарі

Записатися на прийом

Пн-Пт:
09:00-16:00
Вт,Чт:
Вихідний
Сб,Нд:
Вихідний
(067) 410 32 24
м. Житомир,
вул. Чуднівська, 102