fbpx УЗД ендометрія Житомир - Клініка Нікамед
Пн-Пт:
08:00-20:00
Сб:
09:00-16:00
Нд:
Вихідний
м. Житомир, вул. Чуднівська, 102
Технологічний університет

УЗД ендометрія

УЗД ендометрія - швидка інформативна процедура, що призначається гінекологами для виявлення патологій у розвитку ендометрія матки. Метод безболісний, що дозволяє отримувати точні дані для постановки діагнозу.

Що таке УЗД ендометрія?

УЗД ендометрія ґрунтується на давно використовується принципі ехолокації. Він полягає у використанні високочастотних хвиль ультразвуку, які досягаючи тканин внутрішніх органів, відображаються і дозволяють отримувати візуалізовані зображення. Направляють хвилі і вловлюють їх спеціальним датчиком, сполученим з ультразвуковим апаратом. Після обробки отриманої інформації на моніторі приладів з'являється візуалізоване зображення, використовуючи яке, доктора з УЗД можуть визначати параметри розвитку тканин ендометрію і виявляти відхилення.

Для чого проводиться?

Обстеження ендометрія ультразвуком призначається при підозрах на різні патології жіночих статевих органів:

 • ендометріоз;
 • ендометрит;
 • гіперплазія;
 • поліпи.

Крім цього, в ході УЗД доктор може виявити тонкий ендометрій, причина якого в порушеному, слабкому кровообігу. Цей метод відрізняється інформативністю і зручністю і не завдає ніякого дискомфорту пацієнткам. Тому при будь-яких нетипових симптомах слід відразу звертатися до гінеколога для обстеження і проходження УЗД.

Як проводять?

Для оцінки стану матки застосовується кілька способів проведення ультразвукового обстеження:

 • трансвагінальний метод;
 • трансабдомінальний метод.

Трансвагинальное обстеження здійснюється із застосуванням спеціального датчика, який вводиться в піхву. До переваг технології відносять те, що перед обстеженням пацієнтці не потрібно готуватися. Крім цього, метод дає хорошу візуалізацію матки і ендометрія, тому доктор має повною картиною для постановки точного діагнозу.

Трансабдомінальні метод заснований на використанні абдомінального датчика, що виконує сканування через черевну стінку. Обстеження відрізняється якісною візуалізацією, інформативністю, але завдає певний дискомфорт, оскільки вимагає заповнення сечового міхура.

В ході обстеження пацієнт перебуває в лежачому положенні. Поверхня живота, що підлягає скануванню, обробляється спеціальним гелем. Якщо дослідження проводиться вагінальним датчиком, перед його введенням доктор покриває поверхню спеціальним презервативом одноразового застосування.

Як підготуватися?

Перед УЗИ эндометрия желательно проконсультироваться с гинекологом, и уточнить каким образом будет выполняться обследование:

 • Если УЗИ будет проводиться через брюшную стенку, перед обследованием потребуется выпить несколько стаканов воды, чтобы заполнить мочевой пузырь.
 • Если УЗИ эндометрия будет проводиться трансвагинально, специальная подготовка не нужна. Потребуется только стерильный презерватив, специально предназначенный для ультразвукового обследования. Если у пациентки имеется аллергия на латекс, об этом следует известить узиста заранее.

Перед УЗИ эндометрия допускается прием пищи. Однако в рационе не должны быть продукты, приводящие к избыточному газообразованию – бобовые, капуста, молочные продукты, свежие фрукты, овощи.

Результат

УЗД ендометрія дозволяє виявити:

 • здоровий ендометрій;
 • поліпи;
 • ендометрит;
 • гіперплазію або розростання тканин;
 • ендометріоз;
 • рак.

Даний метод обстеження жінок активно застосовується в гінекологічній практиці і дозволяє своєчасно виявляти відхилення в розвитку ендометрія. Також УЗД призначається при лікуванні інших патологій жіночої статевої сфери. Щоб виключити утворення будь-яких ускладнень, все гінекологічні хвороби потрібно лікувати своєчасно. Тому при будь-яких підозрах слід відразу записуватися до гінеколога на обстеження, використовуючи кнопку нижче:

Лікарі

Стаж роботи
33
роки
Головний лікар, акушер-гінеколог-ендокринолог
Стаж роботи
15
років
Лікар акушер-гінеколог, дитячий гінеколог, лікар УЗД
Записатися на прийом

Пн-Пт:
08:00-18:00
Сб:
09:00-16:00
Нд:
Вихідний
(067) 410 32 24
м. Житомир,
вул. Чуднівська, 102