fbpx УЗД маткових артерій Житомир - Клініка Нікамед
Пн-Пт:
08:00-20:00
Сб:
09:00-16:00
Нд:
Вихідний
м. Житомир, вул. Чуднівська, 102
Технологічний університет

УЗД маткових артерій

УЗД маткових артерій - ультразвукове обстеження, яка призначається гінекологом для оцінки кровотоку в судинах при вагітності і в інших випадках.

Що таке УЗД маткових артерій?

УЗД маткових артерій проводиться із застосуванням спеціалізованого обладнання, оснащеного функцією Доплера. Дана методика базується на змінах частотності сигналів, що відображаються від рухомих предметів. Сигнали, одержувані датчиком, реєструються у вигляді доплерівського спектра. Завдяки тому, що ефект Доплера, заснований на підрахунку коливань різної частоти за деякий проміжок часу, дозволяє отримувати точні дані про швидкість, УЗД маткових артерій вважається найбільш інформативним методом оцінки кровотоку.

Для чего проводится?

УЗД маткових артерій призначається для виявлення відхилень в кровотоці в судинах, при таких хворобах вагітної пацієнтки як:

 • гестоз;
 • діабет;
 • гіпертонічна хвороба;
 • для виявлення причин вад розвитку плоду, маловоддя, невідповідності плода термінів виношування, виявлення аномалій пуповини;
 • резус-сенсибілізація;
 • неімунной водянка;
 • хромосомна патологія;
 • при багатоплідній вагітності;
 • при передчасному дозріванні плаценти та ін.

Оскільки УЗД дозволяє дати точну оцінку кровотоку і на ранній стадії виявити різні ускладнення, в тому числі акушерські, даний метод обов'язково використовується для діагностики стану вагітних жінок. Призначається обстеження лікуючим гінекологом, тому попередньо рекомендується записатися на консультацію.

Як проводять?

Обстеження маткової артерії ультразвуком з ефектом Доплера дозволяє дати оцінку кровотоку в артеріях, роботі плаценти. Це обстеження, як правило, виконується одночасно з плановим звичайним УЗД при наявності обладнання з функцією доплерографія.

Пацієнтка перебуває в лежачому положенні. Область живота, що підлягає скануванню, обробляється спеціальним гелем. Така обробка потрібна, щоб між шкірою і сканером не було повітряного прошарку, яка може послужити причиною отримання хибних даних.

На початку дослідження доктор встановлює розташування судини, що підлягає перевірці. Потім включається функція доплерографії. Після обробки сигналів, отриманих датчиком, на моніторі апарату з'являється візуалізоване зображення, яке демонструє стан кровотоку.

Аналіз інформації виконується автоматично, із застосуванням спеціальних програм. Процедура безболісна, що не завдає дискомфорту, займає кілька хвилин. В ході обстеження використовуються абдомінальні датчики.

Як підготуватися?

УЗД маткових артерій не вимагає спеціальної підготовки. Перед процедурою допускається приймати їжу, також можна прийти на обстеження натщесерце. Прийом їжі не позначається на точності результатів. Підвищує зручність процедури те, що перед нею пацієнткам не потрібно наповнювати сечовий міхур, як це робиться перед звичайним дослідженням репродуктивних органів ультразвуком.

Результат

УЗД маткових артерій - інформативна, зручна технологія діагностики, заснована на поєднанні ехоімпульсного сигналів і колірної інформації, що відображає дані про швидкість кровотоку в сканованих судинах. Завдяки високій точності і роздільної здатності приладів, можна візуалізувати найдрібніші судини, що робить даний метод незамінним в оцінці кровотоку маткової артерії.

Проводячи обстеження посудини ультразвуком, доктора можуть виявити:

 • ретроплацентарного кровотечі;
 • анастомози в плаценті;
 • судинні порушення;
 • обвиття пуповиною;
 • пороки серця;
 • порушення в розвитку судин плода та ін.

Ультразвукове обстеження маткових артерій допомагає отримати достовірні дані про кровотоці, поставити точний діагноз і вжити своєчасних заходів щодо недопущення ускладнень. Щоб пройти обстеження, слід проконсультуватися з гінекологом, використовуючи кнопку записи нижче:

Лікарі

Стаж роботи
33
роки
Головний лікар, акушер-гінеколог-ендокринолог
Стаж роботи
15
років
Лікар акушер-гінеколог, дитячий гінеколог, лікар УЗД
Записатися на прийом

Пн-Пт:
08:00-18:00
Сб:
09:00-16:00
Нд:
Вихідний
(067) 410 32 24
м. Житомир,
вул. Чуднівська, 102