fbpx УЗД органів малого тазу Житомир - Клініка Нікамед
Пн-Пт:
09:00-16:00
Вт, Чт:
Вихідний
Сб, Нд:
Вихідний

УЗД органів малого тазу

УЗД органів малого тазу чоловіків

УЗД органів малого тазу у чоловіків служить для візуалізації сечового міхура і передміхурової залози. Обструктивні захворювання сечовивідної системи, що призводять до затримки сечовипускання, поганому потоку сечі, неповного випорожнення сечового міхура, є показаннями до проходження дослідження. Скринировании також показано при виникненні частих позивів до сечовипускання. Серед інших ускладнень ультразвук може виявити збільшення передміхурової залози (доброякісна гіпертрофія передміхурової залози) і пухлини.

Області УЗ-дослідження органів малого таза чоловіків:

  • Сечовий міхур
  • Насіннєвий міхур
  • Передміхурова залоза (тільки обсяг)
  • Нирки
  • Аорта
  • Апендикс (при наявності показань)

Опис процесу УЗД органів малого таза чоловіки:


Пацієнт лягає на діагностичний стіл. Змастивши нижню частину живота теплим гелем, фахівець з ультразвукової ехографії використовує датчик або ультразвукової зонд для отримання зображення досліджуваних органів. УЗД області таза може виявити пухлини та інші захворювання, пов'язані з сечовим міхуром. У чоловіків це сканування використовується, в основному, для перегляду сечового міхура, сім'яних пухирців і передміхурової залози. Деякими загальними показниками чоловічих проблем, пов'язаних з обструктивними сечовим симптомами, є: затримка сечовипускання, поганий потік (протока), неповне випорожнення сечового міхура і часті позиви до сечовипускання. Ультразвукове дослідження може також виявити збільшення передміхурової залози (доброякісна гіперплазія передміхурової залози), тоді проводиться вимір її обсягу.

Примітка: для скринінгу органів малого таза потрібен повний сечовий міхур, тому пацієнту рекомендується випити не менше 500 мл води за годину до зустрічі. Звертаємо увагу, що дане дослідження займає не менше двадцяти хвилин.

 

УЗД органів малого тазу жінок

Болі в області тазу, будь то протягом декількох хвилин або днів, часто є попереджувальним знаком про те, що в організмі щось не в порядку. З цього приводу краще якомога швидше звернутися за консультацією до фахівця.

Тазовий біль може бути викликана інфекцією або запаленням сечового міхура, кишечника або апендикса. Болі також можуть бути викликані наявністю проблем з боку репродуктивних органів. Запалення, кісти яєчника або позаматкова вагітність - все це може стати причиною болів в області таза. Зв'яжіться з нами сьогодні для отримання додаткової інформації.

 

Області, що підлягають огляду під час УЗД органів малого таза жінки:

Органи і структури, які є незмінними - як яєчники і матка, або заповнені рідиною - як сечовий міхур, чітко відображаються на УЗД органів малого таза.

При наявності показань ультразвук є найбільш часто використовуваним методом для вивчення матки і яєчників при черевної і тазової болі або проблеми з менструальним циклом, таких як важкі і болючі менструації з ненормальним переривчастим кровотечею. Ультразвукове дослідження допоможе виявити кісти, фіброми, потовщення ендометрія і багато інших порушень будови матки і яєчників. УЗД також може бути корисно, якщо є побоювання щодо стану внутрішньоматкових контрацептивних засобів.

Опис процесу УЗД органів малого таза жінки:

Пацієнтка лягає на діагностичний стіл. Спеціаліст з ультразвукової ехографії переміщує змащений теплим гелем зонд по нижній частині живота, щоб отримати необхідні зображення тазових структур. Повний сечовий міхур являє собою вікно, так що тазові структури легко візуалізуються. Іноді необхідно зібрати більш точну та детальну інформацію - для цього використовується трансвагінальний датчик УЗД. Для цього тесту вам буде потрібно спорожнити сечовий міхур.

Що включає трансвагинальное сканування?

Трансвагинальное УЗД дає досить докладну інформацію про матці, ендометрії і яєчниках. Ця інформація важлива, коли потрібно визначити розмір і кількостей фолікул під час лікування безпліддя. Трансабдомінальне ультразвукове сканування завжди виконується в першу чергу, щоб лікар міг отримати огляд тазових структур. Потім пацієнтка спорожняєте сечовий міхур, і фахівець поміщає в її піхву спеціально розроблений перетворювач або ультразвуковий датчик, для того щоб отримати детальне зображення матки і яєчників. Стегна пацієнтки підняті на подушці, в той час як вона лежить на діагностичному столі. Перед процедурою ультразвуковий датчик дезінфікується і покривається стерильною оболонкою.

Примітка: для проходження цього дослідження потрібно мати повний сечовий міхур, тому пацієнтці рекомендується випити не менше 500 мл води за годину до УЗД. Врахуйте, що дане дослідження займає не менше двадцяти хвилин.

 

Лікарі

Стаж роботи
33
роки
Головний лікар, акушер-гінеколог-ендокринолог
Записатися на прийом

Пн-Пт:
09:00-16:00
Вт,Чт:
Вихідний
Сб,Нд:
Вихідний
(067) 410 32 24
м. Житомир,
вул. Чуднівська, 102