fbpx УЗД передміхурової залози Житомир - Клініка Нікамед
Пн-Пт:
08:00-20:00
Сб:
09:00-16:00
Нд:
Вихідний
м. Житомир, вул. Чуднівська, 102
Технологічний університет

УЗД передміхурової залози

УЗД передміхурової залози - ефективна, недорога діагностична процедура, яка виконується за допомогою ультразвукового устаткування. УЗД безболісно, і дозволяє отримувати точні дані для діагнозу.

Що таке УЗД передміхурової залози?

УЗД передміхурової залози - широко використовувана в медичній практиці діагностична процедура, що відрізняється точністю, інформативністю, комфортом для пацієнтів. Доктора призначають УЗД для контролю стану простати, виявлення відхилень, різних захворювань. Використовуючи метод, можна виявити порушення функцій простати, рак, безпліддя, простатит та інші хвороби.

Для чого проводиться?

Основними показаннями для обстеження передміхурової залози ультразвуком є:

 • хворобливе сечовипускання;
 • відхилення в результатах аналізів крові, сечі, спермограмме;
 • патології, виявлені при ректальному обстеженні;
 • хворобливі відчуття внизу живота;
 • ниркова недостатність;
 • підозри на безплідність і ін.

Слід враховувати, що УЗД передміхурової залози дозволяє швидко виявити різні відхилення, тому при будь-яких нетипових симптомах слід відразу записатися до лікаря, щоб пройти обстеження і приступити до лікування.

Як проводять?

УЗД здійснюється декількома методами:

 • трансабдоминально;
 • трансректально.

Трансабдомінальні метод практикується рідше, оскільки відрізняється меншою точністю. Спосіб заснований на використанні абдомінального датчика, скануючого внутрішній орган через черевну стінку. Пацієнт займає зручне лежаче положення, область живота в місці сканування обробляється спеціальним гелем. Використовуючи датчик, доктор отримує візуалізоване зображення на моніторі, робить виміри, виявляє відхилення. Процедура триває 10 хвилин, після чого узіст готує висновок.

Транректальний метод обстеження передміхурової залози ультразвуком відрізняється більшою інформативністю і точністю. Для виконання УЗД використовується спеціальний датчик, який акуратно вводиться в задній прохід. Пацієнт приймає положення лежачи на боці, спиною до лікаря. Ноги необхідно підігнути в колінах і притягнути до себе. Датчик вводиться на рівень розташування простати. Перед обстеженням сканер покривається стерильним презервативом, обробляється гелем. В ході процедури може відзначатися незначний дискомфорт, але повністю відсутня болючість. Датчик невеликий, тому УЗД не призводить до травм кишки, розтягування, розривів. Гранична глибина введення становить 5-7 см.

Як підготуватися?

Перед процедурою бажано уточнити у лікаря, яким чином буде виконуватися УЗД. Якщо трансабдоминально, перед обстеженням потрібно тільки заповнити сечовий міхур рідиною, що потрібно для поліпшення візуалізації і підвищення точності. Для цього за годину-дві до обстеження слід випити не менше літра рідини. Перед процедурою повинні відчуватися легкі позиви до випорожнення сечового міхура.

Якщо УЗД буде здійснюватися трансректально, потрібно протягом двох-трьох днів дотримуватися дієти, яка виключає продукти, що призводять до надмірного газоутворення, утворенню запорів, проносу. З вечора або вранці потрібно зробити клізму для очищення товстої кишки. Перед процедурою не можна приймати їжу.

Результат

УЗД передміхурової залози дозволяє виявити такі патології як:

 • камені простати;
 • гіперплазію або розростання тканин;
 • аденому;
 • рак;
 • кісти;
 • простатит.

УЗД вважається найбільш швидким, простим і доступним способи діагностики хвороб простати. Тому якщо вас турбують які-небудь проблеми, не відкладаючи, записуйтеся до лікаря для обстеження, використовуючи кнопку нижче:

Записатися на прийом

Пн-Пт:
08:00-18:00
Сб:
09:00-16:00
Нд:
Вихідний
(067) 410 32 24
м. Житомир,
вул. Чуднівська, 102