fbpx Лікування невиношування Житомир - Клініка Нікамед
Пн-Пт:
09:00-16:00
Вт, Чт:
Вихідний
Сб, Нд:
Вихідний

Лікування невиношування

Що таке невиношування вагітності?

Невиношування вагітності - це мимовільне переривання вагітності на терміні до 22-го тижня. Слід зазначити, що від 10 до 20 відсотків вагітностей закінчуються викиднем, однак фактичне число, ймовірно, набагато вище, так як багато викидні відбуваються на дуже ранніх термінах вагітності, коли жінка навіть не знає, що вагітна.

Симптоми

Більшість викиднів відбувається до 12-го тижня вагітності.

До ознак викидня відносяться:

  • Незначні або рясні кров'янисті виділення зі статевих шляхів
  • Тягнуть або переймоподібні болі внизу живота або попереку
  • Передчасне відходження навколоплідних вод

Потрібно взяти до уваги, що більшість жінок, у яких були кров'янисті виділення зі статевих шляхів під час першого триместру, продовжили виношувати нормальну вагітність.

Причини

Хромосомні відхилення у плода

Більшість викиднів відбуваються тому, що плід не розвивається нормально. Проблеми з генами або хромосомами плода - це, як правило, результат порушень, які відбуваються випадково під час росту ембріона, а не дефектів, успадкованих від батьків.

Приклади порушень включають:

  • Пусте плідне яйце (анембріонія). Пусте плідне яйце виникає при відсутності формування ембріона.
  • Завмерша вагітність. У цій ситуації, ембріон припинив розвиватися до того, як проявилися симптоми втрати вагітності.
  • Міхурове занесення. Доброякісне переродження трофобласта з формуванням безлічі кіст і припиненням розвитку вагітності. Діагностується дана проблема під час УЗД і вимагає обов'язкового спостереження після переривання вагітності.

Стан здоров'я матері

У деяких випадках стан здоров'я матері також може призвести до викидня.

Приклади захворювань матері включають:

  • Цукровий діабет, особливо інсулінозалежний
  • Інфекції (хламідіоз, мікоплазмоз, токсоплазмоз, краснуха, грип, герпес).
  • Захворювання щитовидної залози, надниркових залоз.
  • Недостатність шийки матки

Фактори, які не можуть привести до викидня

Щоденна діяльність, перерахована нижче, не може спровокувати викидень:

  • Помірні фізичні вправи
  • Секс
  • Робота - за умови, що ви не схильні до дії шкідливих хімічних речовин або радіації.

Фактори ризику

Існують різні фактори, що збільшують ризик викидня, в тому числі:

  • Вік. Жінки старше 35 років мають більш високий ризик викидня в порівнянні з більш молодими жінками. У вагітних у віці 35 років існує близько 20 відсотків ризику невиношування. У віці 40 років ризик становить близько 40 відсотків. І у віці 45 років цей ризик досягає 80 відсотків. Вік батька також може зіграти свою роль. Деякі дослідження показують, що жінки, які завагітніли від літніх чоловіків, схильні до трохи більш високому ризику викидня.
  • Попередні викидні. Жінки, у яких було два або більше послідовних викидня, схильні до вищого ризику невиношування.
  • Хронічне захворювання. Жінки з хронічними захворюваннями, такими як цукровий діабет, тиреотоксикоз, гіпотиреоз, мають більш високий ризик викидня.
  • Проблеми матки або шийки матки. Деякі аномалії матки або шийки матки під час вагітності (істміко-цервікальна недостатність) можуть збільшити ризик викидня, такі аномалії потребують лікування.
  • Куріння, прийом алкоголю і наркотичних речовин. Жінки, які курять під час вагітності, мають більш високий ризик викидня, ніж некурящі матері. Зловживання алкоголем і наркотичними речовинами також збільшує цей ризик.
  • Вага. Недостатній і надмірна вага також можуть бути причиною підвищеного ризику невиношування вагітності.
  • Інвазивні пренатальні тести. Деякі інвазивні пренатальні генетичні тести, такі як біопсія хоріона і амніоцентез, несуть невеликий ризик викидня.

Ускладнення

У деяких жінок викидень ускладнюється розвитком інфекції матки, який називається септическим абортом. До симптомів цієї інфекції відносять:

  • Високу температуру
  • Озноб
  • Болі внизу живота
  • Смердючі виділення з піхви

Тести і діагностика

Ваш лікар може провести різні тести:

  • Гінекологічний огляд. Ваш лікар упевниться, чи відповідає розмір матки терміну затримки і чи не почала розширюватися шийка матки.
  • Ультразвук. УЗД допомагає перевірити серцебиття плода і визначити, чи нормально розвивається ембріон.
  • Аналізи крові. Якщо у вас стався викидень, вимірювання рівня хоріонічного гонадотропіну в динаміці може бути вельми показово, особливо після дозволу міхура занесення.
  • Гістологічне дослідження. Плацентарна тканина може бути направлена в лабораторію для дослідження.

Діагностика включає:

  • Загроза викидня. Якщо спостерігаються мізерні мажучі кров'янисті виділення, але шийка матки ще не почала розширюватися, значить з'явилася загроза викидня. Такі вагітності при адекватному лікуванні мають шанс завершитися благополучно.
  • Розпочатий викидень. Якщо є помірна кровотеча і спостерігаються скорочення матки, викидень неминучий.
  • Неповний викидень. Випадок, коли частина плода або плаценти вийшли в повному обсязі, називається неповним викиднем.
  • Повний викидень. Якщо всі продукти зачаття вийшли, це вважається повним викиднем. Це характерно для викиднів, що відбулися до 12 тижнів вагітності.
  • Септичний викидень. Розвиток інфекції в матці може привести до септичного викидня і вимагає надання невідкладної допомоги.

Лікування невиношування

При виникненні загрози викидня лікуючий лікар може порекомендувати відпочинок і навіть постільний режим, поки кровотеча або біль не вщухнуть. Також рекомендується уникати фізичних вправ і сексу. Незважаючи на те, що ці дії не можуть зменшити ризик викидня, вони забезпечать вам мінімальний рівень комфорту. Також слід уникати подорожей, особливо в райони, де отримати швидку медичну допомогу неможливо або важко.

Викидень

Можливості ультразвукового дослідження дозволяють визначити, чи розвивається плід або припинив свій розвиток. Також результат УЗД може говорити про те, що викидень знаходиться на певному етапі. У цій ситуації лікар повинен вибрати з декількох варіантів подальших дій:

  • Вичікувальна тактика. Якщо немає ознак інфекції і рясних кров'яних виділень після самовільного аборту в малому терміні і за даними УЗД в порожнині матки немає елементів плода, може бути застосована вичікувальна тактика.
  • Медикаментозна допомога. Якщо після діагностики безсумнівною втрати вагітності пацієнт віддасть перевагу прискорити процес, призначається препарат для медикаментозного аборту, який буде стимулювати організм вивести продукти вагітності, такі як тканини і плаценту. Незважаючи на можливий прийом препарату перорально, лікуючий лікар може рекомендувати застосування ліків вагінально, щоб підвищити його ефективність і звести до мінімуму побічні ефекти - нудоту і діарею. Для 70-90 відсотків жінок метод дає результати протягом 24 годин.
  • Оперативне лікування. Також можливим варіантом надання допомоги є хірургічна процедура, яка називається «діагностичне вишкрібання порожнини матки». Під час цієї процедури лікар розширює шийку матки і видаляє тканину зсередини матки. Ускладнення зустрічаються рідко, але вони можуть включати в себе пошкодження сполучної тканини шийки матки або стінки матки. Хірургічне лікування необхідно, якщо викидень супроводжується сильною кровотечею або ознаками інфекції.

Відновлення після викидня

Фізичне відновлення

Відновлення після викидня, в більшості випадків, займає кілька днів. Зв'яжіться зі своїм лікарем, якщо у вас почалася сильна кровотеча, лихоманка або виникла біль в животі.

Місячні повинні відновиться протягом чотирьох-шести тижнів. Ви можете почати використовувати будь-який вид контрацепції відразу після викидня. Проте, уникайте сексу або використання таких засобів гігієни, як тампони протягом двох тижнів після викидня.

Майбутні вагітності

Планувати нову вагітність можна під час першого менструального циклу після викидня. Однак якщо ви і ваш партнер вирішили почати все заново, переконайтеся, що ви фізично і емоційно готові до цього. Задайте питання свого лікаря, щоб бути в курсі, коли повторне зачаття буде оптимальним.

Слід зазначити, що викидень, як правило, разове явище. Більшості жінок, у яких був викидень, вдається згодом виносити здорову вагітність. Менше 5 відсотків жінок мали два послідовних викидня, і тільки у 1 відсотка спостерігалося три або більше послідовних випадку невиношування.

Емоційне відновлення

Емоційне відновлення може зайняти набагато більше часу, ніж фізичне. Викидень може бути болісною втратою, яку, можливо, не зможуть зрозуміти в повній мірі навколишні. Ваші емоції можуть варіюватися від гніву і почуття провини до відчаю. Дайте собі час, щоб морально реабілітуватися після втрати, зверніться за допомогою до лікаря або психолога.

Ймовірно, Ви ніколи не забудете ваші надії і мрії, пов'язані з цією вагітністю, але з часом прийняття втрати може полегшити ваш біль. Поговоріть з вашим лікарем, якщо ви відчуваєте глибоку скорботу або депресію.

Профілактика невиношування

Після переривання вагітності слід пройти всебічне обстеження, а в разі потреби - пройти лікування і уникати відомих факторів ризику - куріння і вживання алкоголю. Якщо у вас є хронічні захворювання, необхідно пройти профілактичне лікування і тримати їх під контролем.

 

 

Лікарі

Стаж роботи
33
роки
Головний лікар, акушер-гінеколог-ендокринолог

Пн-Пт:
09:00-16:00
Вт,Чт:
Вихідний
Сб,Нд:
Вихідний
(067) 410 32 24
м. Житомир,
вул. Чуднівська, 102