fbpx Стадії пологів - Клініка Нікамед
Пн-Пт:
08:00-20:00
Сб:
09:00-16:00
Нд:
Вихідний
м. Житомир, вул. Чуднівська, 102
Технологічний університет

Пологи - це природний процес. Ви дізнаєтеся, що буде відбуватися під час трьох етапів пологів і як забезпечити собі достатній комфорт по ходу розвитку подій.

Для кожної жінки пологи - унікальне явище, навіть якщо це вже не перша вагітність. Іноді процес триває всього кілька годин і проходить дуже легко, тоді як в інших випадках - він стає серйозним випробуванням фізичної та емоційної витривалості матері.

Ви не можете знати заздалегідь, як будуть протікати ваші пологи, поки це не відбудеться, проте ви можете підготуватися до них в процесі ведення вагітності, дізнавшись типову послідовність подій.

Етап 1: ранні та активні перейми

Під час першої стадії пологів шийка матки розкривається (розширюється) і стоншується (згладжується), щоб згодом дитина могла рухатися в родових шляхах. Це - найбільш тривалий з трьох етапів пологів, який, в свою чергу, ділиться на дві власні фази - ранні і активні перейми.

Ранні перейми

Під час ранніх родових схваток шийка матки почне розширюватися. Ви відчуєте помірні скорочення, які, як правило, тривають від 30 до 90 секунд і виникають на регулярній основі. Ближче до кінця ранніх перейм інтервал між скороченнями, найімовірніше, буде становити менше п'яти хвилин.

Тривалість: Ранні перейми непередбачувані. Для первісток середня тривалість перейм становить від 6 до 12 годин. У разі подальших вагітностей їх тривалість істотно скорочується.

Що можна робити: До збільшення частоти та інтенсивності перейм - практично все, що завгодно. Для багатьох жінок цей етап не викликає істотного дискомфорту. Ви можете зайнятися домашніми справами, прогулятися або дивитися кіно - тобто просто продовжувати свою повсякденну діяльність.

Ви можете допомогти собі більш комфортно перенести ранні перейми:

 • Прийміть душ або ванну
 • Слухайте розслаблюючу музику
 • Попросіть зробити вам легкий масаж
 • Спробуйте повільно і глибоко дихати
 • Пийте рідину
 • Їжте легкі, здорові закуски

Активні перейми

Тепер прийшов час почати працювати по справжньому. У цей період шийка матки розшириться до 10 сантиметрів. Ваші перейми стануть сильнішими, тривалішими, частішими і регулярнішими. Ви можете відчувати нудоту і відчувати судоми в ногах. У вас можуть відійти води, якщо до цього часу цього ще не сталося. Ймовірно, у вас буде наростати відчуття тиску в спині. Якщо ви ще не вирушили в пологовий будинок або лікарню, зараз для цього самий час.

Не дивуйтеся, якщо ваш початковий ажіотаж слабшає в міру прогресуючого болю. Не думайте про те, що ви здаєтеся, якщо ви хочете попросити знеболююче або анестезію. Ваш лікуючий лікар буде поруч з вами, щоб допомогти зробити кращий вибір для вас і вашої дитини. Пам'ятайте, що ви - єдина, хто може об'єктивно оцінити потребу в полегшенні болю.

Тривалість: Активна фаза перейм часто триває до восьми годин. У одних жінок тривалість може бути трохи більше. У інших, особливо тих, хто мав попередній досвід вагінальних пологів, тривалість цього періоду набагато коротший.

Що можна робити: Використовуйте дихальні і релаксаційні техніки для того, щоб мінімізувати зростаючий дискомфорт. Застосовуйте знання і навички, які ви отримали на курсах передпологової  підготовки. При необхідності зверніться за допомогою до лікарського персоналу.

Деякі способи, що сприяють комфортному перенесення цього періоду:

 • Зміна положення тіла
 • Заняття з гімнастичним м'ячем (фітбол)
 • Теплий душ або ванна
 • Неспішна прогулянка
 • Легкий масаж між переймами

1-а частина активних перейм, яку часто називають переходом, може бути особливо інтенсивною. Якщо ви відчуваєте бажання тужитися, проте шийка ще не повністю розкрита, ваш лікуючий лікар може попросити вас стримувати потуги. Занадто ранні потуги можуть привести до того, що шийка матки почне набухати, а це може затримати пологи. Активно дихайте під час скорочень.

Етап 2: Народження вашої дитини

Пора! Під час другого періоду пологів ваша дитина народжується на світ.

Тривалість: Процес появи вашої дитини на світ може зайняти від декількох хвилин до декількох годин. Як правило, у первісток мам і жінок з епідуральної анестезією цей процес вимагає більше часу.

Що можна робити: Тужитися! Ви можете стимулювати процес, прикладаючи зусилля з кожною потугою або не квапити події, дозволивши природі робити свою роботу, поки ви не відчуєте непереборне бажання їй допомогти.

Під час потуг не напружуйте м'язи вашого обличчя. Експериментуйте з різними позиціями, поки не знайдете ту, при якій відчуваєте себе якнайкраще. Ви можете тужитися, сидячи навпочіпки або стоячи на колінах.

У якийсь момент вас можуть попросити тужитися менш інтенсивно або зовсім зупиниться. Більш слабкі потуги дають час розтягнутися тканинам піхви, запобігаючи розриви. Щоб зберегти мотивацію, ви можете попросити персонал допомогти вам помацати головку дитини між ніг або подивитися на неї в дзеркалі.

Після того, як голова дитини буде зовні, лікар очистить його дихальні шляхи і переконається, що пуповина вільна. Інша частина тіла вашої дитини вийде найближчим часом.

Етап 3: Післяпологовий

Після народження дитини, найімовірніше, ви відчуєте велике полегшення. Ви можете потримати дитину на руках або животі. Цінуйте цей момент! Однак це все ще не кінець. Під час третього періоду пологів ваш лікуючий лікар витягне плаценту і переконається, що кровотеча під контролем.

Тривалість: Відслойка і виділення посліду (плаценти і плодових оболонок) зазвичай триває приблизно п'ять хвилин. У деяких випадках цей процес займає до 30 хвилин.

Що можна робити: Розслабтеся! До цього часу вся ваша увага, швидше за все, звернена на новонародженого. Якщо хочете, спробуйте погодувати вашого малюка грудьми.

Ви як і раніше будете відчувати легкі скорочення. Також, можливо почуття ознобу або тремтіння. Ваш лікуючий лікар може помасажувати нижню частину живота для стимулювання скорочень матки і вигнання плаценти. Вас можуть попросити потужитися ще раз для народження плаценти, яка зазвичай виходить з невеликим виділенням крові.

Лікуючий лікар огляне плаценту, щоб переконатися, що вона не пошкоджена. Якщо в матці залишилися якісь фрагменти, їх треба буде видалити з матки, щоб запобігти сильної кровотечі й поширення інфекції.

Ваш лікуючий лікар також визначить, чи потрібно вам зашити розриви або провести інші маніпуляції. Якщо вам потрібна дана процедура, лікар зробить ін'єкцію місцевого анестетика в області розриву. Можливо, буде необхідно прийняти ліки (в тому числі - внутрішньовенно), щоб стимулювати скорочення матки і звести до мінімуму кровотечу.

Що далі?

Розділіть радість цього особливого часу з вашим новонародженим і близькими людьми. Ваша ретельна підготовка, біль і докладання зусилль окупилися. Це і є чудо народження.

НОВОСТИ

УЗД еластографія на сучасному Siemens S 2000

Весь медичний світ на сучасному етапі проводить всі ультразвукові дослідження при захворюваннях печінки, молочної залози, щитовидної залози, використовуючи метод еластографії.

Контрацепція

Якщо ви плануєте використовувати засоби контрацепції, у вас є безліч варіантів.

Планування сім'ї

Здатність зробити вибір, коли завагітніти, безпосередньо впливає на здоров'я і благополуччя жінки.

Післяпологовий період

Після місяців очікування, ведення вагітності та тягарів пологів основну увагу молода мама приділяє догляду за новонародженим.

Післяпологова депресія

Народження дитини може викликати сплеск сильних емоцій - від хвилювання і радості до страху і тривоги.

Пн-Пт:
08:00-18:00
Сб:
09:00-16:00
Нд:
Вихідний
(067) 410 32 24
м. Житомир,
вул. Чуднівська, 102