fbpx Ви давно не відвідували гінеколога? Ми допоможемо зробити перший крок - Клініка Нікамед
Пн-Пт:
08:00-20:00
Сб:
09:00-16:00
Нд:
Вихідний
м. Житомир, вул. Чуднівська, 102
Технологічний університет

Бесіда з лікарем акушер-гінекологом клініки жіночого здоров'я «НІКАМЕД» Зубковою Нінель Василівною..

В продовження нашої бесіди, ми отримали багато питань про те, яке обстеження і в який період сучасна жінка повинна пройти у гінеколога, щоб бути впевненою що вона здорова.

Візит до лікаря гінеколога з профілактичною метою, на жаль, ще не став в нашому суспільстві бажаним. До лікаря більшість жінок звертається з уже проблемою з жіночим здоров'ям.

У цивілізованому світі кожна жінка 1 раз в рік отримує запрошення до сімейного лікаря, я підкреслюю, сімейного лікаря для здачі так званого ПАПП тесту. У нас це називається цитологічний скринінг -дослідження клітин з шийки матки на наявність змін: запалення, інфікування вірусом папіломи людини, хламидією, трихомонадою, дисплазією різного ступеня, підозри на рак та інші. Величезна інформація в 1 мазку. Дуже важливо, якої якості цей мазок і з якої ділянки він узятий.

Ті країни, які зуміли охопити цим дослідженням 70% жіночого населення, отримавши мазок хоча б 1 раз в 3 роки, різко знизили кількість хворих на рак шийки матки, особливо запущених форм, коли лікування не приносить бажаного результату.

Наука не стояла на місці, і в 2004 році після 40 років досліджень було доведено, що рак шийки матки викликає вірус папіломи людини 16, 18, та інших штамів. За це була присуджена Нобелівська премія. У 98% жінок, які вже захворіли на рак шийки матки, було виявлено вірус. 

Як захистити жінку, дівчинку від цього смертельної недуги?

Тестування молодих жінок, які ведуть активне статеве життя показало, що 70% цих жінок в той чи інший період життя були інфіковані вірусом, але цей стан не обов'язково призвів до захворювання. У 90% цих жінок при сприятливих умовах: хорошому місцевому імунітеті, відсутності запалення, ерозій на шийці матки, вірус може піти з організму самостійно, не заподіявши шкоди здоров'ю.

А що буде з іншими 10%?

У цієї групи жінок протягом 5-7 років на шийці сформується вогнище дисплазії - передракове захворювання, яке живе за своїми законами. І якщо на шийці матки живуть і інші збудники інфекцій, процес буде розвиватися в прискореному темпі. У цьому випадку потрібна кваліфікована допомога лікаря гінеколога.

Що зробить сучасна жінка, яка піклується про своє здоров'я?

Вона відвідає доктора гінеколога 1 раз на рік. Але якість цих візитів буде залежати від можливостей доктора провести поглиблений огляд шийки матки.

Що включає в себе поглиблений огляд?

Дослідження шийки матки на флору. Наявність будь-якої інфекції вимагає грамотного лікування. Визначення кислотності вагінального вмісту дозволить вже в процесі прийому сказати про благополуччя флори в піхві, і ми це дослідження ввели у себе в клініці.

Наявність змін на шийці матки вимагає проведення спеціального дослідження - кольпоскопії. Дуже інформативний, безболісний метод, який за допомогою мікроскопа і діагностичних тестів дозволяє виявити на шийці матки змінені ділянки і взяти з них матеріал для дослідження, що в результаті покращує діагностику різних захворювань шийки матки.

Тест системи дозволяють вже на етапі діагностики запідозрити наявність вірусу папіломи.

У процесі прийому, при необхідності, а у жінок після 30 років як обов'язкова програма, необхідно провести забір матеріалу на вірус (ВПЛ) 10 типів включаючи 16, 18, 52, 33 та інші. Наявність вірусу немає вирок і не обов'язково потребує лікування. Все залежить від концентрації вірусу в організмі.

А як бути тим, у кого є зміни на шийці матки у вигляді ерозії, в цитологічному дослідженні виявлена дисплазія, виявлено ВПЛ 16, 18 типів у високій концентрації. Невже все так сумно?

На жаль, на даному етапі наука не знайшла ще засіб для лікування онкогенного вірусу. Всі заходи спрямовані на боротьбу з інфекціями, підняття місцевого і загального імунітету, створення в організмі не - сприятливих умов для існування вірусу.

І в цьому випадку жінка може сподіватися, що зміни на шийці матки у вигляді дисплазії зникнуть?

Частина дисплазій можуть зменшитися в розмірах, частина з помірних перейти в слабкі. Але повне лікування включає руйнування вогнища з використанням різних методів: кріодеструкція, радіохвильове лікування, лазерна вапоризації.

Будь-який з методів передбачає руйнування осередку ураження на належну глибину. Протягом 3-6 місяців відбувається відновлення нормального епітелію шийки матки. Цей процес залежить від того яка була проведена підготовка до цього лікування і вимагає контролю за станом шийки протягом 2 років. Частина змін може з'явитися знову. Адже вірус живе за своїми законами.

Але ж існують вакцини Церварикс, Гардасил?

Так існують вакцини, але вакцина покликана захищати від інфекцій, а не вилікувати.

У деяких країнах існують державні програми імунізації дівчаток 12-14 років до початку статевого життя. Це величезний потенціал в профілактиці раку шийки матки. Хотілося б, що б у нас в Україні з'явилися такі програми. Питання вакцинації жінок дітородного віку необхідно вирішувати у кожному конкретному випадку на прийомі у лікаря.

На закінчення нашої бесіди хотілося б почути оптимістичні нотки і отримати план до дії!

  1. Заплануйте візит до лікаря гінеколога 1 раз на рік.
  2. Пройдіть цитологічне дослідження (ПАПП тест).
  3. Визначте стан мікрофлори піхви і РН.
  4. За наявності щонайменших змін на шийці матки пройдіть кольпоскопію.
  5. При діагностуванні дисплазії за результатами цитологічного дослідження, обстежтеся на вірус папіломи людини і його концентрацію в організмі.
  6. Виробіть з доктором план лікування і строго його виконуйте.
  7. Відвідуйте лікаря в строго рекомендовані рядки.
  8. Якщо у вас цитологія в нормі і результати на ВПЛ негативні - ви поза зоною ризику протягом 3 років.

Отримуйте задоволення від життя без страху і ризику! Адже Ви того варті.

З турботою про наших пацієнтів:

НОВОСТИ

Пн-Пт:
08:00-18:00
Сб:
09:00-16:00
Нд:
Вихідний
(067) 410 32 24
м. Житомир,
вул. Чуднівська, 102