fbpx Контрацепція - Клініка Нікамед
Пн-Пт:
08:00-20:00
Сб:
09:00-16:00
Нд:
Вихідний
м. Житомир, вул. Чуднівська, 102
Технологічний університет

Якщо ви плануєте використовувати засоби контрацепції, у вас є безліч варіантів - від природного планування сім'ї і безрецептурних протизаплідних засобів до, що відпускаються за рецептом контрацептивів або стерилізації. Якщо у вас є які-небудь питання з приводу доступних методів контролю над народжуваністю, будь ласка, запишіться на прийом. На консультації ви отримаєте вичерпну інформацію про гормональні і негормональні методи контрацепції і зможете вибрати найбільш підходящий для вас варіант, а також отримаєте подбробную інформацію про специфіку зачаття і ведення вагітності.

Протизаплідні засоби включають в себе оральні контрацептиви, методи природного планування сім'ї та бар'єрні методи. Якщо ви плануєте використовувати протизаплідні засоби (контрацептиви), слід спільно з лікарем підібрати правильний метод контролю за народжуваності для вас і вашого партнера.

Засоби контрацепції

Бар'єрні методи. До даної групи належать чоловічі і жіночі презервативи, а також діафрагми, цервікальний ковпачок і протизаплідні губки.

Гормональні методи. Великий набір протизаплідних таблеток, вагінальне кільце (Новарінг), внутрішньоматкова спіраль (Мірена), протизаплідні ін'єкції (Депо-Провера) та контрацептивний пластир (Евра).

Внутрішньоматкові засоби (ВМС). Наприклад, мідні ВМС (Мультилоуд) і гормональні ВМС (Мірена).

Стерилізація. Можливі варіанти включають в себе лапароскопічну перев'язку маткових труб для жінок і вазектомію для чоловіків.

Природне планування сім'ї. Як приклад можна привести методи контролю ритму, базальної температури тіла і цервікального слизу.

Важливо також знати про методи екстреної контрацепції, таких як таблетки, які використовуються для запобігання небажаної вагітності після незахищеного сексу протягом 3-5 діб.

Механізми роботи різних засобів контрацепції

Різні контрацептиви діють по-різному. Основні механізми дії:

  • Запобігання контакту сперми і яйцеклітини
  • Деактивація або руйнування сперматозоїдів
  • Відсутність циклічних змін в яєчниках (ановуляція)
  • Зміна слизової оболонки матки, що перешкоджає імплантації заплідненої яйцеклітини
  • Згущення цервікального слизу з метою запобігання проникнення сперми

Ефективність контрацепції

Для забезпечення ефективності будь-який метод контрацепції повинен використовуватися послідовно і правильно. Методи контрацепції, що вимагають спеціальних маніпуляцій і участі лікаря, такі як ВМС, контрацептивні імплантати і стерилізація, пов'язані з більш низьким шансом завагітніти. На відміну від них, методи, які вимагають контролю фертильності (здатність до відтворення потомства) або періодичного утримання, пов'язані з більш високими показниками вагітності. Правильним методом є той, який ви можете використовувати і який для вас найбільш зручний.

Оборотність ефекту дії контрацептивів

Метод контрацепції, який ви виберете, залежить від ваших репродуктивних планів. Якщо ви плануєте вагітність в найближчому майбутньому, відповідним стане метод, який дозволить легко припинити дію протизаплідного засібу, такий як оральні контрацептиви або бар'єрний метод контрацепції. Якщо ви хочете завагітніти, але не в найближчому майбутньому, варто подумати про внутрішньоматкової спіралі. Метод використання ВМС забезпечує швидке відновлення фертильності, однак з точки зору економії він недоцільний, якщо ви збираєтеся використовувати його тільки протягом короткого періоду часу. Якщо ви впевнені, що в майбутньому ніколи не хочете мати дітей, кращим буде постійний метод, такий як стерилізація. Таким чином, різні протизаплідні засоби оптимальні на різних етапах життя.

Зручність і доступність

Для деяких людей зручність передбачає простоту використання, відсутність побічних ефектів або впливу на статеве життя. Для інших зручність - це відсутність рецепта. При виборі методу контрацепції задайте собі питання: чи готові ви планувати заздалегідь або, при необхідності, дотримуватися жорсткого графіка? Вельми важливо вибрати тип протизаплідний засіб, який відповідає вашому способу життя і стану здоров'я.

Побічні ефекти

Слід оцінити свою терпимість до можливих побічних ефектів, пов'язаних з певними методами контрацепції. Деякі засоби запобігання небажаній вагітності, особливо ті, які містять естроген і прогестерон, припускають більше побічних ефектів, ніж інші, наприклад, бар'єрні методи і природні методи планування сім'ї. Лікар повинен оцінити ваш стан здоров'я, проаналізувати всі свідчення і протипоказання до призначення того чи іншого засобу і з урахуванням ваших уподобань порекомендувати засіб контролю народжуваності.

Захист від венеричних інфекцій

Чоловічі і жіночі презервативи - єдині методи контрацепції, які забезпечують надійний захист від венеричних інфекцій.

Інші переваги контрацепції

На додаток до запобігання небажаної вагітності деякі протизаплідні засоби мають цілу низку лікувальних і косметичних ефектів - наприклад, регулярний менструальний цикл без болю, профілактика раку ендометрія, яєчників і прямої кишки, ефективна боротьба з проявами гіперандрогенії (проблемна шкіра, випадання волосся).

Слід врахувати багато чинників при виборі методу контрацепції, в тому числі ваш вік, стан здоров'я, емоційну зрілість, сімейний стан і релігійні переконання. Знання доступних методів контрацепції - важлива частина процесу прийняття рішення. Щоб прийняти оптимальне рішення, доцільно обговорити варіанти запобігання, запропоновані вашим лікарем, з партнером.

НОВОСТИ

Пн-Пт:
08:00-18:00
Сб:
09:00-16:00
Нд:
Вихідний
(067) 410 32 24
м. Житомир,
вул. Чуднівська, 102