fbpx Вагітність: візити другого триместру - Клініка Нікамед
Пн-Пт:
08:00-20:00
Сб:
09:00-16:00
Нд:
Вихідний
м. Житомир, вул. Чуднівська, 102
Технологічний університет

Вагітність і допологової догляд нерозривно пов'язані між собою. У другому триместрі вагітності допологової догляд включає в себе заплановані лабораторні тести і вимірювання зросту вашої дитини.

Допологової догляд - невід'ємна умова здорової вагітності, і він повинен починатися з моменту вашого припущення про вагітність. У міру розвитку вагітності, ви продовжите регулярно відвідувати вашого лікаря - ймовірно, один раз на місяць протягом другого триместру.

Ми розповімо, чого очікувати від візитів в другому триместрі.

Під час ведення вагітності ваш лікуючий лікар буде перевіряти ваше кров'яний тиск і вагу при кожному відвідуванні. Рекомендується згадати про будь-які нові або підозрілі симптоми, які ви відчували між відвідинами.

Другий триместр - час, коли центром уваги стає ваша дитина. Ваш лікуючий лікар оцінює:

  • зріст вашої дитини. Вимірюючи живіт від верхньої частини матки до лобкової кістки, ваш лікуючий лікар може оцінити зріст плоду. Цікаво, що цей параметр в сантиметрах часто дорівнює числу тижнів вагітності.
  • серцебиття дитини. У другому триместрі можна почути серцебиття дитини за допомогою доплерівського інструменту або модифікованого стетоскопа. Прилад виявляє рух і передає його як звук, який дозволяє «почути» рухи малюка.
  • рухи плоду. Розкажіть свому лікарю, коли ви почали помічати, що ваша дитина рухає руками і ногами. Зазвичай це відчувається приблизно з 20 тижня або, можливо, раніше, якщо ви були раніше вагітні.

Можливо, знадобитися проходження аналізу крові - для виключення низького рівня заліза або гестаційного діабету, який може розвинутися під час вагітності.

Якщо у вас резус-негативна кров, вам знадобиться здати аналіз для визначення резус-фактор антитіл. Ці антитіла можуть розвиватися, якщо у вашої дитини позитивний резус-фактор, і ваша кров змішується з кров'ю плоду. Без лікування антитіла проникнуть через плаценту і атакують еритроцити крові дитини (розвивається резус-конфлікт). Ризик розвитку резус-конфлікту збільшується при наступних вагітностях плодом з резус-позитивною кров'ю.

Також рекомендується здати аналіз сечі, щоб визначити можливі інфекції сечового міхура, сечовивідних шляхів або нирок.

Діагностика і тести

Під час другого триместру вам можуть бути призначені такі тести, як:

Аналіз крові. Аналіз крові необхідний для визначення хромосомних відхилень як, наприклад, синдром Дауна, або проблем з розвитком, як розщеплення хребта.

Ультразвукове дослідження плода. Ультразвукове дослідження плоду - це метод візуалізації, при якому використовуються високочастотні звукові хвилі для отримання зображень дитини в матці. Ультразвук може допомогти вашому лікареві оцінити зростання і розвиток вашої дитини. Також, це унікальна можливість на власні очі побачити свого малюка в процесі розвитку.

Діагностичне тестування. Якщо результати аналізу крові або УЗД викликають тривогу, або ваш попередній досвід вагітності свідчить про наявність високого ризику, ваш лікар може рекомендувати проходження більш інвазивних діагностичних тестів, наприклад, амніоцентезу. Під час амніоцентезу з матки для тестування вилучається зразок амніотичної рідини, що оточує і захищає дитину під час вагітності.

Тримайте вашого лікаря в курсі

Другий триместр часто приносить нове почуття - відчуття благополуччя. Проте, лікаря слід завжди тримати руку на пульсі.

Розкажіть свому лікарю, що вас турбує, навіть якщо це здається дурним або неважливим. Коли мова йде про ваше здоров'я або здоров'я вашої дитини, важлива будь-яка, навіть незначна на перший погляд деталь.

НОВОСТИ

Пн-Пт:
08:00-18:00
Сб:
09:00-16:00
Нд:
Вихідний
(067) 410 32 24
м. Житомир,
вул. Чуднівська, 102