fbpx Невиношування вагітності: причини, чи можливе лікування
Пн-Пт:
08:00-20:00
Сб:
09:00-16:00
Нд:
Вихідний
м. Житомир, вул. Чуднівська, 102
Технологічний університет

Довгоочікувана вагітність наступила, але з моменту зачаття до народження дитини повинні пройти довгих дев'ять місяців. У цей період жінка може зіткнутися з величезною кількістю труднощів.

Однією з неприємних проблем може бути невиношування вагітності. У медицині під цим терміном мається на увазі самовільне переривання її від початку до 37 тижнів. Якщо переривання відбувається більше двох разів, то воно вважається звичним.

Виділяють наступні причини:

  • Хромосомні відхилення у плода. Вони є причиною в 50-80% випадків. Цей процес визначають як захисний механізм організму проти пороків розвитку. Жіночий організм еволюціонував таким чином, що якщо плід спочатку розвивається з патологіями, то, в більшості випадків, відбувається відторгнення.
  • Запальні захворювання жіночих статевих органів. Такі бактеріальні інфекції, як сифіліс, гонорея, хламідіоз, уреаплазмоз, трихомоніаз, і ураження материнського організму вірусами краснухи, герпесу, цитомегаловірусом, грипу нерідко є причиною. Особливо підвищує ризик невиношування хронічний ендометрит.
  • Порушення з боку матки. Це можуть бути пухлини, аномалії будови матки, внутрішньоматкові зрощення, рубці, міомотозні вузли.
  • Істміко-цервікальна недостатність. Найчастіше зустрічається при порушенні цілісності шийки матки. Це відбувається через наслідки травм шийки матки під час пологів, абортів або будь-яких впливів на неї.
  • Імунні порушення. Вони є результатом відхилень в імунних реакціях організму жінки на зародок і плід. Серед аутоімунних факторів найбільш значима наявність антифосфоліпідних антитіл, так званий антифосфоліпідний синдром.
  • Ендокринні порушення. Однією з таких причин є цукровий діабет. Нестача інсуліну в організмі призводить до зростання глюкози в крові. Цукровий діабет негативно відбивається на всіх видах метаболізму в організмі, починаючи мінеральним і закінчуючи білковим.
  • Стан здоров'я матері. Загальний стан всіх систем, зайва або недостатня вага алкоголь, сигарети і наркотичні речовини - все це може привести до переривання вагітності.

Лікування можливо!

Першим етапом буде проведення тестів і діагностики. Проводиться гінекологічний огляд для визначення розміру матки, термінів затримки і чи не почала розширюватися шийка матки.
Ультразвук допомагає перевірити серцебиття плода і визначити розвиток ембріона. Здають аналізи крові. Якщо у вас стався викидень, вимірювання рівня хоріонічного гонадотропіну в динаміці може бути вельми показово, особливо після руйнування міхура занесення. Гістологічні дослідження для визначення патології.

Діагностика допомагає визначити чи є загроза викидня, або якщо він уже настав, то на якому етапі перебуває. Це все потрібно для того щоб правильно призначити лікування.

При загрозі викидня лікування повинно проходити в клініці. Жінку кладуть на «збереження». У клініці вагітній забезпечується максимально щадний режим, призначаються препарати, що знімають підвищений тонус матки, вітаміни і т.д. в залежності від причини порушень.

У деяких випадках, наприклад при істик-цервікальної недостатності, може знадобитися хірургічне втручання, накладають шви на шийку матки.

Якщо ви перенесли викидень, то до наступної вагітності потрібно ретельно підготуватися. Найкраще це зробити звернувшись до лікаря який буде вести вашу вагітність.

Для початку проходить обстеження пари ще до настання вагітності. Пару перевіряють на наявність інфекцій, проводять їх лікування. Потім досліджують стан гормональної системи. Щоб виключити вади розвитку матки, майбутньої матері в обов'язковому порядку роблять. Бажано всебічно обстежити подружню пару ще до настання вагітності. Спочатку треба перевірити і чоловіка, і жінку на інфекції, і провести їх лікування. Потім досліджувати стан гормональної системи. Щоб виключити вади розвитку матки, майбутньої матері в обов'язковому порядку роблять гистеросальпингографию. Також, необхідно проконсультуватися у ендокринолога і генетика.

За результатами аналізів жінці призначають комплексну терапію в індивідуальному порядку, яка триває до моменту приведення показників в норму.

НОВОСТИ

УЗД еластографія на сучасному Siemens S 2000

Весь медичний світ на сучасному етапі проводить всі ультразвукові дослідження при захворюваннях печінки, молочної залози, щитовидної залози, використовуючи метод еластографії.

Контрацепція

Якщо ви плануєте використовувати засоби контрацепції, у вас є безліч варіантів.

Планування сім'ї

Здатність зробити вибір, коли завагітніти, безпосередньо впливає на здоров'я і благополуччя жінки.

Післяпологовий період

Після місяців очікування, ведення вагітності та тягарів пологів основну увагу молода мама приділяє догляду за новонародженим.

Післяпологова депресія

Народження дитини може викликати сплеск сильних емоцій - від хвилювання і радості до страху і тривоги.

Пн-Пт:
08:00-18:00
Сб:
09:00-16:00
Нд:
Вихідний
(067) 410 32 24
м. Житомир,
вул. Чуднівська, 102