fbpx Планування сім'ї - Клініка Нікамед
Пн-Пт:
08:00-20:00
Сб:
09:00-16:00
Нд:
Вихідний
м. Житомир, вул. Чуднівська, 102
Технологічний університет

Здатність зробити вибір, коли завагітніти, безпосередньо впливає на здоров'я і благополуччя жінки. Планування сім'ї дозволяє забезпечити бажаний інтервал між вагітностями, відстрочити настання вагітності у молодих жінок з підвищеним ризиком виникнення проблем зі здоров'ям і смертельного результату внаслідок раннього дітонародження, а крім того, запобігти вагітності серед жінок старшого віку, які також піддаються все більшому ризику. Планування сім'ї дозволяє жінкам обмежити розмір їх сімей. Зменшуючи кількість небажаних вагітностей, планування сім'ї також скорочує потребу в небезпечних аборти.

Визначення оптимального інтервалу між вагітностями є невід'ємною частиною планування сім'ї та ведення вагітності. Достовірна інформація допоможе зрозуміти важливість планування вагітностей, і які чинники слід врахувати, перш ніж планувати нову вагітність.

Хочете ще одну дитину? Інтервал між вагітностями впливає не тільки на те, яка різниця у віці буде у ваших дітей. Він також безпосередньо впливає на ваше здоров'я і здоров'я вашої дитини. З'ясуйте у свого лікаря найбільш оптимальні інтервали між вагітностями і особливості підготовки до чергової вагітності.

У чому полягає важливість планування сім'ї?

Незалежно від того, чи думаєте ви завагітніти в перший раз або у вас вже є діти, важливо думати про планування сім'ї і ваших репродуктивних планах. Усвідомлення того, чи хочете ви, щоб в найближчі кілька років у вас з'явилися діти, допоможе вам і вашому партнерові вибрати відповідний метод контрацепції, наприклад, протизаплідні таблетки, протизаплідні ін'єкції, імплантати або внутрішньоматкову спіраль (ВМС). Планування сім'ї також допомагає визначити, коли ви могли б приступити до планування зачаття, що найчастіше рекомендується за рік до вагітності.

Після народження первістка планування сім'ї набуває нового змісту. Поява ще однієї дитини змінить життя вашої родини. Чи готові Ви і ваш партнер знову піклуватися про немовля? Як Ваша дитина або діти відреагують на те, що ви приділяєте більше уваги новому малюкові? Також важливо враховувати перерви між вагітностями. У той час як у вас і у вашого партнера є свої міркування в плані різниці у віці ваших дітей, деякі дослідження показують, що занадто короткий або довший інтервал між вагітностями може становити загрозу як для здоров'я матері, так і дитини.

Які ризики занадто короткого інтервалу між вагітностями?

Дослідження показують, що вагітність протягом 12 місяців після пологів асоціюється з підвищеним ризиком:

 • Загрози переривання вагітності в різні терміни, передчасних пологів;
 • Передчасним відшаруванням низько розташованої плаценти, центральним передлежанням плаценти;
 • Залізодефіцитною анемією (недокрів'ям).

Дослідження 2011 року також передбачає зв'язок між вагітностями з інтервалами менше 12 місяців і ризиком розвитку аутизму у другої дитини.

Крім того, вагітність протягом 18 місяців після пологів асоціюється з підвищеним ризиком:

 • Низької ваги дитини при народженні
 • Ознаками незрілості плода
 • Передчасними пологами
 • Розривом матки у жінок з вагінальними пологами після кесаревого розтину

Деякі експерти вважають, що часті вагітності не дають матері достатнього часу, щоб відновитися від фізичного напруження однієї вагітності, перш ніж перейти до наступної. Наприклад, вагітність і годування грудьми вичерпують запаси необхідних поживних речовин - таких, як залізо і фолієва кислота. Вагітність, що почалася до того, як станеться поповнення запасів, може мати негативний вплив на ваше здоров'я або здоров'я вашої дитини.

Також слід зазначити, що шкідливі звички - такі як куріння, зловживання алкоголем, психотропними речовинами, а також ігнорування медичної допомоги, незапланована вагітність, стрес і соціально-економічні негаразди частіше зустрічаються у жінок з частими вагітностями. Ці фактори ризику - а не короткий інтервал - часом пояснюють зв'язок між частими вагітностями і проблемами зі здоров'ям у матерів і немовлят.

Які ризики, пов'язані з надто великим інтервалом між вагітностями?

Дослідження показують, що великі інтервали між вагітностями також створюють проблеми для матерів і їхніх дітей. Вагітність через п'ять або більше років після пологів асоціюється з підвищеним ризиком:

 • Високого кров'яного тиску і надлишку білка в сечі після 20 тижнів вагітності (гестоз)
 • Слабкістю родової діяльності (дистоция)
 • Передчасних пологів
 • Низької ваги плоду при народженні
 • Затримки розвитку плода

Поки не ясно, чому довгі інтервали між вагітностями пов'язані з проблемами зі здоров'ям матері і дитини. Деякі експерти вважають, що вагітність є найкращим періодом у житті жінки, якщо вона настає на сприятливому фоні в найкращому віці для виношування дитини.

Який найкращий інтервал між вагітностями?

Щоб зменшити ризик ускладнень під час вагітності, зберегти здоров'я жінки, народити здорову дитину, рекомендується планувати вагітність через 18-24 місяці після пологів, але не більше ніж через п'ять років після живородіння.

Проте, вибір, коли завести ще одну дитину, завжди є особистим рішенням. При плануванні наступної вагітності Ви і Ваш партнер можете враховувати різні фактори на додаток до ризиків для здоров'я, в тому числі вік, фертильність, відносини, кількість дітей, які у вас вже є, скільки дітей ви хочете мати, можливість виховання дітей, а також соціальні та економічні обставини.

До тих пір, поки ви не приймете рішення про те, коли мати ще одну дитину, намагайтеся використовувати надійний метод контрацепції - навіть якщо ви годуєте грудьми. Після того як ви відчуєте, що готові завагітніти знову, зверніться до вашого лікаря за порадою.

Що ще важливо знати про інтервали між вагітностями?

Ідеального часу для того, щоб завести ще одну дитину, не існує. І навіть при ретельному плануванні ви не завжди можете контролювати, коли відбувається зачаття. Однак розуміння ризиків і переваг, пов'язаних із занадто частими або занадто рідкісними вагітностями, допоможе вам прийняти обгрунтоване рішення в питанні, коли варто збільшувати сім'ю.

НОВОСТИ

УЗД еластографія на сучасному Siemens S 2000

Весь медичний світ на сучасному етапі проводить всі ультразвукові дослідження при захворюваннях печінки, молочної залози, щитовидної залози, використовуючи метод еластографії.

Контрацепція

Якщо ви плануєте використовувати засоби контрацепції, у вас є безліч варіантів.

Планування сім'ї

Здатність зробити вибір, коли завагітніти, безпосередньо впливає на здоров'я і благополуччя жінки.

Післяпологовий період

Після місяців очікування, ведення вагітності та тягарів пологів основну увагу молода мама приділяє догляду за новонародженим.

Післяпологова депресія

Народження дитини може викликати сплеск сильних емоцій - від хвилювання і радості до страху і тривоги.

Пн-Пт:
08:00-18:00
Сб:
09:00-16:00
Нд:
Вихідний
(067) 410 32 24
м. Житомир,
вул. Чуднівська, 102