fbpx Післяпологовий період - Клініка Нікамед
Пн-Пт:
08:00-20:00
Сб:
09:00-16:00
Нд:
Вихідний
м. Житомир, вул. Чуднівська, 102
Технологічний університет

Після місяців очікування, ведення вагітності та тягостей пологів основну увагу молода мама приділяє догляду за новонародженим. Однак їй також слід подбати про себе. Післяпологовий період починається відразу після народження і закінчується через 56 днів після пологів. Для профілактики ускладнень цей період може включати: догляд за вагінальними розривами або раною після кесаревого розтину, зціджування і масаж грудей, догляд за сосками, нормалізацію роботи кишечника, профілактику анемії. Слід зазначити, що турбота протягом післяпологового періоду не обмежується вашим фізичним здоров'ям, але включає також турботу про ваше психічне благополуччя, управління перепадами настрою, дратівливістю, сумом і тривогою.

Поділіться своїми проблемами в післяпологовому періоді з Вашим лікуючим лікарем. Швидше за все, те, що відбувається з вами - абсолютно нормально. Ви можете довіритися лікаря, для того щоб впевненіше впоратися з післяпологовим періодом і адаптуватися до життя з новонародженим.

Післяпологовий період, тиждень за тижнем

Післяпологове відновлення: Тиждень 1

Пологи позаду, і тепер починається найцікавіше. Перші кілька тижнів після народження вашої дитини - захоплюючий і незабутній час. Постарайтеся бути терпимою і до себе, і до новонародженого - це допоможе пристосуватися до нового життєвого устрою.

Післяпологове відновлення: Тиждень 2

Після першого тижня ви починаєте усвідомлювати, що догляд за новонародженим може бути виснажливим. Постарайтеся висипатися і відпочивати якомога більше. Довіртеся своїй інтуїції, коли мова йде про догляд за вашою дитиною, проте не бійтеся просити допомоги або поради. Коли ви вирішите вперше прогулятися з новонародженим по вулиці, уникайте людних місць, де дитина може вступити в контакт з великою кількістю людей і мікробів.

Післяпологове відновлення: Тиждень 3

Швидше за все, недолік сну - зараз ваша основна проблема. Будьте терплячі. Ваша дитина в кінці кінців буде спати протягом більш тривалих періодів часу і навчиться розуміти різницю між ніч і день.

Післяпологове відновлення: Тиждень 4

Вправи з подушкою на животику під керівництвом батьків допоможуть вашій дитині розвинути м'язи шиї і верхньої частини спини, що забезпечити перевертання і повзання рачки. Почніть з укладання дитини на животик поперек колін два або три рази на день протягом пари хвилин. Пам'ятайте, що дитину завжди слід класти спати на спину, навіть на денний сон.

Післяпологове відновлення: Тиждень 5

До теперішнього часу ви, ймовірно, більш впевнено справляєтеся зі зміною підгузників, сповиванням і годуванням грудьми. Якщо це ваша перша дитина, найімовірніше, ви вже пройшли нелегкий шлях проб і помилок. Не бійтеся розпестити дитини увагою під час цих перших тижнів. Дайте вашій дитині багато любові та уваги, приділіть достатньо часу, щоб налагодити контакт з його дозріваючою особистістю.

Післяпологове відновлення: Тиждень 6

У міру того як ваше тіло продовжує відновлюватися від пологів, секс і фізичні вправи - останнє, що може бути у вас на думці. Це нормально. Ви відчуєте, коли будете готові відновити особисте життя. Пам'ятайте, для сексу після вагітності потрібно застосування надійного методу контролю над народжуваністю - навіть якщо ви годуєте грудьми.

Післяпологове відновлення: Тиждень 7

Ваша дитина плаче, щоб розповісти вам про його потреби і настрій, що, втім, не робить стан речей простішим. Гарна новина полягає в тому, що все незабаром зміниться в кращу сторону. Дитячий плач зазвичай досягає максимуму з тривалістю до трьох годин в день в проміжку між шостою - восьмою тижнями, зате потім поступово зменшується.

Післяпологове відновлення: Тиждень 8

Ваша дитина, швидше за все, посміхається і відповідає, коли ви говорите з нею. Вона може також дізнаватися риси вашого обличчя і навіть імітувати міміку. Обов'язково говоріть зі своїм малюком. Проста розмова закладає основу для розвитку мови навіть перш, ніж ваша дитина зможе зрозуміти вас.

Післяпологове відновлення: Тиждень 9

У дев'ять тижнів немовля поступово спить протягом більш тривалих періодів часу і спить від п'яти до шести годин поспіль в нічний час. Не хвилюйтеся, якщо ваша дитина не слідує точному розкладу етапів розвитку. Проте, якщо у вас є які-небудь питання або сумніви з приводу його зростання і розвитку, поговоріть з вашим педіатром.

Післяпологове відновлення: Тиждень 10

У цьому місяці ваш малюк здатний бити об'єктам, що бовтаються, вступати в зоровий контакт і наслідувати певним звукам. Знайдіть способи пограти з ним. Нехай дитина потримає в руках брязкальце або іграшку, яка пищить. Розділіть з вашою дитиною захват, коли йому вдається змусити іграшку видавати звук.

Післяпологове відновлення: Тиждень 11

Ваша дитина, швидше за все, все більше взаємодіє з оточуючими людьми - особливо з вами. Якщо ви повернулися до роботи, у вас може з'явитися ідея залишити малюка на піклування іншій людині. Пам'ятайте, що ніщо не може змінити один простий факт: головна людина в житті вашого малюка - ви.

Післяпологове відновлення: Тиждень 12

У віці 3-х місяців ваша дитина може почати розгойдуватися взад і вперед, щоб перекотиться зі спини на бік. Ймовірно, ви захочете дати дитині відчути смак твердої їжі. Пам'ятайте, що діти не готові до твердої їжі до віку 4 - 6 місяців. Ваша дитина також починає плакати, щоб привернути увагу. Продовжуйте відповідати на прохання дитини з готовністю і теплотою, щоб зміцнити в ньому і почуття довіри і безпеки.

НОВОСТИ

Пн-Пт:
08:00-18:00
Сб:
09:00-16:00
Нд:
Вихідний
(067) 410 32 24
м. Житомир,
вул. Чуднівська, 102