fbpx Менструальний цикл і овуляція - Клініка Нікамед
Пн-Пт:
08:00-20:00
Сб:
09:00-16:00
Нд:
Вихідний
м. Житомир, вул. Чуднівська, 102
Технологічний університет

Якщо ваші місячні проходять болісно, немає ніяких причин страждати мовчки. Звернувшись в нашу клініку, жінки з дисменореей, нерегулярними або хворобливими менструаціями зможуть отримати кваліфіковану допомогу фахівця і доступ до цілого ряду варіантів лікування.

У разі проблем з овуляцією, доктор проводить оцінку стану пацієнтки для виявлення причини безпліддя. Він призначить відповідне лікування, яке допоможе родині зачати дитину. Жіноче безпліддя може бути викликане різними факторами, в тому числі дисфункцією яєчників.

Менструальний цикл - це ряд щомісячних змін, що проходять в жіночому організмі в рамках підготовки до можливої вагітності. Щомісяця один з яєчників формує фолікул, з якого виходить яйцеклітина - цей процес називається овуляцією. У той же час, циклічні гормональні зміни готують матку до можливої вагітності. Якщо сталася овуляція, але яйцеклітина не запліднена, слизова оболонка матки відторгається і настає менструація.

Що є нормою?

Менструальний цикл вважається з першого дня початку однієї менструації до першого дня наступної. Він індивідуальний для кожної жінки. Менструації в нормі можуть відбуватися в проміжку від 21 до 35 днів і тривати від двох до семи днів. Протягом перших декількох років після початку менструації довгі цикли є нормою. Проте, менструальний цикл, як правило, скорочується і стає більш регулярним протягом 1 року від початку місячних.

Ваш менструальний цикл вважається регулярним, якщо проміжки між місячними - приблизно однієї довжини щомісяця або відрізняються на 1-2 дня. У нормі місячні повинні бути безболісними, незначними і завершитися протягом 3-5 днів.

Майте на увазі, що використання певних типів контрацепції, таких як протизаплідні таблетки безперервного циклу, змінює менструальний цикл. Поговоріть з вашим лікарем про те, чого очікувати під час прийому препарату, а також як це може вплинути на можливість зачаття в майбутньому. Це важливий аспект, який слід враховувати при плануванні вагітності і веденні вагітності.

Як я можу відслідковувати свій менструальний цикл?

Щоб з'ясувати, що нормально для вас, почніть вести облік вашого менструального циклу в календарі або за допомогою мобільного додатку. Почніть з відстеження дати початку в кожному місяці протягом декількох місяців поспіль, щоб визначити регулярність менструацій.

Якщо у вас є занепокоєння з приводу місячних, щомісяця звертайте увагу на наступні чинники:

 • Дата закінчення. Як довго зазвичай тривають місячні? Вони довші або коротші, ніж зазвичай?
 • Інтенсивність менструацій. Запишіть інтенсивність менструацій. Чи не здається вона легше чи важче, ніж зазвичай? Як часто ви потребуєте нових засобах персональної гігієни?
 • Аномальні кровотечі. Ви спостерігали кровотечу між місячними?
 • Болі. Опишіть будь-який біль, пов'язаний з місячними. Ускладнюється чи біль з часом?
 • Інші зміни. Чи відчули ви зміни в настрої або поведінці?

Що є причиною порушення менструального циклу?

Порушення менструального циклу можуть бути викликані багатьма причинами, в тому числі:

Вагітність або годування груддю. Затримка або пропущений цикл може бути ранньою ознакою вагітності. Крім того, часто грудне вигодовування до певного терміну блокує відновлення менструації після вагітності.

Харчові розлади, сильна втрата ваги або надмірні тренування. Розлади прийому їжі - такі як нервова анорексія, різка втрата ваги і сильне збільшення фізичної активності можуть призвести до порушення менструації.

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ). Це поширений гормональний розлад може викликати утворення невеликих кіст на яєчниках і служить причиною нерегулярних місячних.

Передчасне виснаження функції яєчників. Передчасне виснаження функції яєчників належить до втрати нормальної функції яєчників віці до 40 років. Жінки, у яких спостерігається передчасне згасання функції яєчників (також відоме як первинна недостатність яєчників) мають нерегулярні або рідкісні менструальні цикли протягом багатьох років.

Запальні захворювання тазових органів. Ці інфекції статевих органів також можуть викликати нерегулярні менструальні кровотечі.

Міома матки. Міома матки - доброякісне новоутворення матки, яке може викликати рясні менструації і кровотечі між циклами.

Що я можу зробити, щоб запобігти порушенням менструального циклу?

Для деяких жінок використання призначених лікарем протизаплідних таблеток допомагає в регулюванні менструального циклу. Однак деякі порушення менструального циклу неможливо вирішити тільки медикаментозними засобами.

Регулярні огляди - краща гарантія того, що проблеми, що стосуються жіночого здоров'я, будуть діагностовані в найкоротші терміни.

Крім того, зверніться до лікаря, якщо:

 • Ваші місячні раптово припинилися більш ніж на 90 днів, і ви не вагітні
 • Ваші місячні стають нерегулярними
 • Кровотеча триває більше семи днів
 • Кровотеча змінилося в бік рясного, змушуючи частіше міняти засоби особистої гігієни.
 • Ваші місячні наступають менш ніж через 21 день або більш ніж через 35 днів
 • Ви спостерігаєте кровотечу між місячними
 • Ви відчуваєте сильні болі під час менструації
 • Вас лихоманить і нудить після використання тампонів

Пам'ятайте: контроль вашого менструального циклу допомагає вам дізнатися, що для вас нормально, а що ні. Якщо у вас є питання або сумніви з приводу вашого менструального циклу, проконсультуйтеся зі своїм лікарем.

НОВОСТИ

Пн-Пт:
08:00-18:00
Сб:
09:00-16:00
Нд:
Вихідний
(067) 410 32 24
м. Житомир,
вул. Чуднівська, 102